Переваги літньої висадки рослин на своїй ділянці.

Досить довгий час існувала думка, що посадку рослин в саду треба проводити тільки навесні або восени, а літній період традиційно сприймався садівниками, як несприятливий для посадок.
Дійсно, якщо мова йде про саджанці з оголеною кореневою системою, то їх висаджують або в ранні терміни – до розпускання листя, або в період, коли визріють всі пагони і опадає листя.
Раніше, коли ще не була налагоджена контейнерна технологія виробництва садивного матеріалу, основна маса саджанців на ринку була представлена з оголеними коренями. Зважаючи на це, визначені на той час як найбільш оптимальні – весняно-осінні строки посадки були цілком виправданими. Але технології не стоять на місці і на ринку посадкового матеріалу з’явилася величезна кількість декоративних рослин із закритою кореневою системою (ЗКС) – головним чином, у контейнерах.


Чим же принципово відрізняються саджанці із закритою кореневою системою, що продаються в контейнерах, від саджанців з оголеними коренями?
При вирощуванні за контейнерної технології рослини розмножуються і вирощуються в контейнерах, або висаджуються у контейнер ранньою весною. У міру зростання такі саджанці перевалюються в контейнери більшого розміру без пошкодження коренів. Таким чином, протягом усього періоду вирощування саджанця в контейнерах його коренева система не травмується і висадку контейнерного саджанця в сад, відразу на постійне місце, можна робити в будь-які терміни, навіть улітку. Рослина стовідсотково максимально комфортно і швидко освоюється на новому місці без стресів.

Посадка контейнерних рослин в літні терміни дає садівникам великі переваги:

По-перше – контейнерна технологія дозволяє купувати і висаджувати рослини влітку, коли немає ажіотажного попиту на саджанці і є багатий асортимент.

По-друге – влітку, в період вегетації, простіше правильно оцінити стан саджанця, оцінити його зовнішній вигляд під час максимального декоративного ефекту. Можна без поспіху вибрати найбільш розвинені і здорові рослини у стадії максимальної декоративності, чого садівники позбавлені навесні.

По-третє – посаджені влітку рослини встигають добре вкоренитися до зими. За той час, що залишився до настання осінніх холодів, посаджені рослини благополучно приживаються на новому місці і розвивають потужну кореневу систему, закладають нові бруньки і готуються до перезимівлі.

По-четверте – завдяки посадці влітку, рослини, що встигли до зими прижитися, потім значно випереджають у рості і розвитку саджанці осінньої посадки.

Тож не варто відкладати створення вашого саду на завтра, саме час звернутися в наш розсадник і вибрати необхідні вам саджанці декоративних рослин. Адже вони будуть жити в саду довгі роки, прикрашаючи його і приносячи вам радість.
Фахівці розсаднику “Гамулець” готові дати вам докладні консультації з вибору рослин, з посадки та догляду за саджанцями декоративних культур.
Ми чекаємо на вас за адресою – 3 км. за смт. Брюховичі, вул. Під Горою