Посадка хвойних рослин та дерев.

Хвойні дерева одні з найпопулярніших рослин в усьому світі. Вони можуть тривалий час зростати без вологи і поживних елементів.

Час посадки хвойних
Посадку хвойних здійснюють з березня по листопад. Немає єдиного правильного часу для посадки хвойних рослин. Важливо тільки знати особливості посадки рослин в різні пори року.

Весна. Висаджують рослини відразу після того, як земля відтанула. Коріння починає свій ріст, коли температура грунту +3 градуси за Цельсієм.

Літо. Можна висаджувати рослини ЛИШЕ із закритою кореневою системою. Чим менше вік саджанця, тим кращий результат. Пересадку проводять ввечері або із самого ранку.

Осінь. Це період, в який багато рослин знаходяться в стані спокою, в тому числі і хвойні. Досвідчені садівники радять проводити посадку у вересні. Але в цей є багато інших турбот, тому найчастіше хвойні садять аж до листопада. Це не є помилкою, так як в нашому кліматі сніг випадає не раніше грудня.

Правила посадки хвойних
При посадці хвойних дуже важливо не витягувати хвойник з контейнера заздалегідь. Для початку викопайте яму для посадки, потім приготуйте розчин для поливу. За розмірами яма повинна бути в 1,5 – 2 рази більша за горщик. Після цього виймаємо саджанець з горщика або вологої ганчірки та висаджуємо.

Посадку в яму потрібно проводити оперативно, так як на відкритому повітрі кореневі волоски можуть перебувати пару хвилин. А для приживлюваності рослини вони дуже важливі. Щоб не пошкодити саджанець при витягуванні з контейнера, попередньо рясно полийте рослину. Після розміщення саджанця в лунку необхідно рівномірно засипати викопаним грунтом. Під час посадки стежте за тим, щоб коренева шийка була на рівні поверхні грунту. При цьому, корінь не повинен оголятися. Таке часто відбувається через осідання грунту.

Після того, як Ви висадите рослину, полийте місце посадки. Як тільки вода просочиться, підсипте грунт. Для кращого росту можна використовувати стимулятори коренеутворення. Хвойні віддають перевагу добре дренованому грунту. Для визначення грунту на Вашій ділянці, потрібно в яму для посадки налити 2-3 відра води. Якщо вона довго буде залишатися, то необхідно облаштувати дренажну систему.